قوانین جدید2019 کشور آلمان برای متخصصان کارهای فنی

خانه اخبار و تازه ها آفر های ویژه قوانین جدید2019 کشور آلمان برای متخصصان کارهای فنی

فرصت کار متخصصین در کشور آلمان

شهروندان ماهر خارج از اتحادیه اروپا بنا بر قوانین جدید کشور آلمان، می توانند خیلی ساده برای مهاجرت کاری اقدام نمایند. به منظور جذب کارگران ماهر بیشتر، دولت ائتلافی کشور آلمان اجازه مهاجرت کاری این متخصصین را ارائه می دهد. این قانون، درواقع، کار کردن کارگران ماهر غیر اتحادیه اروپا را برای کار در آلمان بسیار  آسان تر می کند، به خصوص اگر تخصص آن ها در زمینه هایی باشد که نیروی متخصص در شرکت ها، ارگان ها و... مورد نیاز باشد.

روزنامه آلمانی Deutsche Welle گزارش می دهد که دولت آنگلا مرکل در شب  دوشنبه دسامبر  برای رسیدن به یک توافق در مورد مسئله مهاجرت کاری تا دیر وقت جلسه برگذار کردند.موضوعات اصلی این مذاکرات:

  • چگونگی پر کردن شکاف نیاز به متخصصین در آلمان از طریق مهاجرت هدفمند از کشورهای غیر اتحادیه اروپا
  • چشم انداز پناهجویانی که در آلمان رها شده بودند و در آلمان باقی ماندند، اما در عین حال کار خود را به دست آوردند و عضوی از  جامعه شدند.

طبق قانون مهاجرت جدید دولت آلمان، کارگران ماهر و نیروهای متخصص(skilled workers)  خارجی با تحصیلات و آموزش کافی، زمانی که برای ویزای کاری و مهاجرت به آلمان اپلای میکنند با محدودیت های کمتری  مواجه خواهند شد .

اگر دارای دوره های تخصصی فنی حرفه ای یا دوره تحصیلی و یک قرارداد کاری باشید می توانید به سادگی در آلمان مشغول کار شوید.

از طرفی، شرکت های آلمانی،  بر خلاف قبلا که مجاز به تنها استخدام کارگران در بخش های خاص بودند، در حال حاضر قادر به استخدام کارگران ماهر خارجی در هر زمینه ای هستند.

افرادی که به کشور آلمان مراجعه میکنند تا سقف 6 ماه فرصت دارند تا شغل مناسب خودشان را پیدا کنند. این قانون همچنین فرصتی را برای دریافت اقامت بهتر فراهم می کند تا پناهجویانی را که در کشور آلمان باقی مانده اند شغل خودرا پیدا کرده و اقامت خود را به راحتی بگیرند.

حرف آخر

اگر که تخصصی دارید و می توانید با آن مهارت کار کنید حتما فرصت مهاجرت به آلمان را از دست ندهید و برای کار در آلمان اپلای کنید. می توانید برای انجام کارهای اداری و اطلاعات بیشتر با متخصصین مهاجرتی ما تماس بگیرید

 

منبع: Deutsche Welle
آخرین بروزرسانی : 05 اسفند 1397 ساعت 00:00