دلیل دیپورت شدن متخصصین ایرانی از کشور سوئد

خانه اخبار و تازه ها اخبار دلیل دیپورت شدن متخصصین ایرانی از کشور سوئد

چرا سوئد مهاجران متخصص خود را دیپورت می کند؟

سوئد مشکل کمبود کارگر متخصص(نیرو انسانی ماهر) را به شکل جدی دارد. فقدان استعداد ها و نیروهای حرفه ای, فعالیت کارآفرینان را مختل می کند و مانع رشد مجموعه ها می شود، به ویژه در بخش هایی که دارای فن آوری هایی هستند که نیاز به نیروی کار ماهر دارند. با این حال، بسیاری از مهاجران با مهارت هایی بالا، دیده می شوند که اجازه کار خود را بر اساس اشتباهات اداری کوچک از دست میدهند.

 

علت دیپورت شدن نیروهای متخصص مهاجر کشور سوئد

اخراج شدن از کشور سوئد زمانی اتفاق می افتد که یک کارگر درخواست  برای اجازه کار خود را با اشتباه صادر کند. به طور کلی، کارگران جدید یک ویزای دو ساله دریافت می کنند که دو سال بعد دوباره نیز تمدید می شود و پس از آن نیروی متخصص می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد.
اشتباهات اغلب شامل بیمه می شوند، اما همچنین می توانند مواردی باشند که حتی فکرش را هم نمیشه کرد. مثلا حداقل میزان دستمزد(حقوق دریافتی) از حد تعریف شده پایین تر باشد یا اصلا به اندازه کافی از مرخصی استفاده نکرده باشید و عکس.

یک کلمه ویژه برای این نوع اخراج و دیپورت شدن وجود دارد که به آن Kompetensutvisning می گویند. معنی "اخراج شدن فردی که دارای مهارت های مورد نیاز بازار کار است و به دلایل سیاسی و... از کشور اخراج میشود." این عمل از سوی خیلی ها مورد انتقاد قرار گرفت ولی مهمواره این اتفاق در حال افتادن می باشد.

جریان دیپورت شدن یک متخصص ایرانی از کشور سوئد

علی مهندس مکانیک ایرانی است. در سال 2015 او با یک شرکت سوئدی مشغول به کار شد و با حق کار به کشور سوئد مهاجرت کاری کرد. او و همسرش در اصل برای رفتن به نروژ برنامه ریزی کرده بودند. او حتی برخی از دوره های زبان نروژی را نیز شرکت کرده بود و کتاب های زبان را مطالعه کرده بود، هرچند که پیدا کردن  یک معلم نروژی در تهران کار ساده ای نیست. درواقع در سوئد شرایط شغلی برای علی بهتر بود و خانواده  همسر او نیز در کشور سوئد زندگی می کردند.

برای اجازه کار (حق کار) مهندس علی در سوئد، کارفرمای او میبایستی که چهار نوع بیمه را تأمین می کرد. این مجوزها برای فوت، آسیب های محل کار، حقوق بازنشستگی و بیماری درازمدت می باشد. کارفرمای او گفته بود که برای علی بیمه رد میکند. همچنین حقوق حدودا 35،000 کرونی سوئد (حدود 3750 دلار) در هر ماه، موجب می شد علی احساس امنیت کند و با ارامش به کارش ادامه دهد .

علی: "من مقررات را می دانستم و احساس امنیت کردم." 

سال بعد او به یک شرکت جدید، Vestas، یکی از بزرگترین سازندگان توربین بادی جهان نقل مکان کرد. او به مسئولین مهاجرت اطلاع داد و مجوز او را به روز کردند. به عنوان بخشی از این روند، علی فهمید که کارفرمای قبلی خود، فقط دوتا از چهار بیمه مورد نیاز او را ریخته بود، که شامل بیمه بازنشستگی و بیماری درازمدت بود.
او با کارفرمای قدیمی خود تماس گرفت و تلاش کرد تا مشکل را دوستانه حل کند. برای بیمه بازنشستگی هیچ مشکلی برای پرداخت گذشته نیست، اما بیمه برای بیماری دراز مدت چیزی نبود که در بتوان برای گذشته پرداخت کرد.

"چنین چیزی وجود ندارد، که اکنون پرداخت می کنم در صورتی که شاید دو سال قبل بیمار شدم "

 

علی به عنوان نیروی انسانی متخصص و شخصی که مهاجرت کاری کرده بود و حق کار داشت, قادر به ادامه کار در سوئد بود. در حالی که درخواست او برای اقامت داعم در انتظار بود. او دوباره شغلش را تغییر داد ، در واقع به  ABB، یک شرکت برق الکتریکی سوئیس-سوئدی برای کار رفت. از دسامبر 2016 تا دسامبر 2017 او منتظر تصمیم در مورد نتیجه درخواست اقامت داعم بود. به گفته علی، ترس و ناامنی در حالی که منتظر تصمیم بود بر تمام خانواده، تاثیر بد روحی و روانی می گذاشت. 


علی: " افسردگی همسر من، مسائل گفتاری دخترم، فشار خون بالای من از این باب است".

نتیجه درخواست علی برای اقامت سوئد

در دسامبر 2017، درخواست علی توسط اداره مهاجرت سوئدی (Migrationsverket) رد شد زیرا دوتا از بیمه های او نریخته شده بود. مسعولین کشور سوئد به او چهار هفته برای ترک این کشور فرصت دادند تا به مهاجرت خود پایان دهد.

تقریبا در همان زمان، یک قانون در سوئد تصویب شد که اشتباهات کوچک مانند اشتباه علی را ببخشند. مورگان جوهانسون، وزیر دادگستری و مهاجرت سوئد، گفت:

"اگر این یک اشتباه کوچک غیر عمدی باشد، باید این خطا را تصحیح کرد.


علی پرونده را به  دادگاه عالی داد ولی علی و خانواده اش را دوباره دیپورت کردند. علی اکنون در استانبول ترکیه زندگی می کند.

از طریق اسکایپ که با ایشان صحبت شد، او هنوز از آنچه اتفاق افتاده ناراحت است:

"با اخراج من, چه کسی از آن سود می برد؟ اخراجمان نمی کردید و ما زندگیمان را می کردیم و مالیاتتان را می پرداختیم... "

در پایان سال 2018، به همراه همسر و دختر جوانش آماده ترک سوئد شدند، پرونده علی در کشور شروع به توجه کرد. رئیس ABB سوئد، همان کارفرمای علی، در مطبوعات سوئدی نوشت: "استعداد ما را تحویل نمی دهند". آنها سعی کردند که  او را که یکی از نیروهای متخصص و ماهرشان بود را بازگردانند ولی....
علی و خانواده اش وارد استانبول شدند، ABB یک درخواست سریع برای بازگشت علی به عنوان یک کارمند با ویزای جدید به دولت سوئد داد.

این درخواست اقامت نیز رد شد, زیرا کمتر از 6 ماه بود که علی خارج از سوئد می بود، که به طور غیر رسمی این مدت خیلی برای درخواست مهاجرت کاری کم بود. این قانون شش ماهه در هیچ قانون مهاجرت سوئدی نوشته نشده است، اما....
 از طریق ارسال ایمیل، اداره مهاجرت تایید کرد که هیچ دوره شش ماهه رسمی وجود ندارد، اما گفت که کارمندان اداری ممکن است زمان گذشته شده از مجوز های قبلی را در نظر بگیرند.

علی به عنوان یک مهاجر متخصص ایرانی دیپورت شده افزود:

"خارج از این انرژی های منفی، من هنوز هم سوئد را دوست دارم. ما در سوئد زندگی کردیم و دختر ما هم سوئدی است. "

حساب کردن  تعداد رسمی  Kompetensutvisningar کاری  دشواری است ولی اداره مهاجرت سوئدی اعلام کرده است که 85 درصد از متقاضیان صدور ویزای کاری در سال 2018 نتیجه مثبت دریافت کرده اند یعنی 15 درصد آن ها قادر به اخذ ویزا نشده اند.

حرف اخر
کشور سوئد مقصدی عالی برای نیروهای متخصص جهت کار می باشد ولی بنا بر قوانین سختی که دارد ممکن است کمی دشوار باشد تا حق کار و ویزای کاری خودرا به اقامت داعم تبدیل کرد و گاها با کوچک ترین خطا و اشتباهی ممکن است محکوم به ترک این کشور شویم. پس می بایست دقت و اطلاعات کامل جهت  اقدام برای درخواست اقامت در  این کشور اروپایی داشت. همچنین برای راهنمایی و مشاوره تخصصی مهاجرتی میتوانید فرم درخواست مشاوره رایگان  را  جهت مشاوره دقیق و تخصصی پر بفرمایید.

آخرین بروزرسانی : 12 اسفند 1397 ساعت 00:00