استرالیا

خانه قاره ها آسیا استرالیا

انواع مهاجرت و شرایط اخذ ویزای استرالیا

استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان می باشد و سالانه هزاران مهاجر به منظور اقامت،کار،تحصیل، سرمایه گذاری و... وارد خاک این کشور پیشرفته،آرام و متمدن می شوند. مهاجرت به استرالیا متاسفانه بنا بر تقاضای بالا، کمی پیچیده شده و می بایستی که بادقت مراحل اخذ ویزا و مهاجرت  پیگیری شوند.

انواع ویزای استرالیا:

 • ویزای سرمایه گذاری استرالیا
 • ویزای کاری استرالیا
 • ویزای توریستی استرالیا
 • ویزای تحصیلی استرالیا
 • ویزای ازدواج استرالیا
 • ویزای فرزند آوری استرالیا
 • ویزای والدین استرالیا

انواع ویزای استرالیا به شکل کلی

ویزای استرالیا به طور کلی به دو نوع ویزای اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می‌شوند. مهاجران ایرانی با هدف تحصیل، سرمایه گذاری، کار، زندگی با سایر اعضای خانواده و … به اخذ ویزای استرالیا روی میاورند. 
برای مهاجرت به کشور استرالیا باید از ویزای اقامت دائم استرالیا استفاده کنید.ولی اگر قصد به دیدن خانواده در استرالیا یا در ددره کوتاه مدت آموزشی و تحصیلی مثل سمینارهای تخصصی,ورک شاپ ها و... را دارید یا صرفا فقط می‌خواهید در استرالیا به عنوان گردشگر وتوریست گشت و گذار کنید، می‌توانید ویزای‌های مربوطه برای اقامت موقت را اخذ کنید.
 البته انواع ویزای موقت دیگری هم وجود دارند که در ادامه توضیح میدهیم.

 

ویزای کاری استرالیا (کار در استرالیا)
دولت استرالیا سیاست‌ها و قوانین خود را در راستای جذب نیروهای متخصص (skilled worker) تنظیم کرده و فرصت‌های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این دسته از مهاجرین را فراهم کرده است.استرالیا کشوری است که بالاترین نرخ درامد سالیانه(حقوق سالانه) را دارد یعنی با کار کردن در این کشور امکان اینکه درامد خیلی بیشتری نسبت به کار کردن در کشورهای دیگر داشته باشید، خیلی زیاد است.

یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت موقت و دائم استرالیا، ویزای کاری این کشور است. معمولا متخصصین  و افرادی که مهارتی دارند از این طریق به استرالیا مهاجرت می کنند. دولت استرالیا هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز خود(white list) را اعلام می‌کند که مشاغل فراوانی را شامل می‌شود.

ویزاهای کاری  کشور استرالیا به دو نوع موقت و دائم تقسیم می‌شوند:

ویزاهای کاری اقامت موقت در استرالیا

 1. ویزای 400 استرالیا

 2. ویزای 476 استرالیا (مخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص)

 3. ویزای 482 استرالیا با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی

 4. ویزای 485 استرالیا (مخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا)

ویزای ۴۰۰ استرالیا چیست؟

زمانی که شما پروژه ای از شرکت ها، کارخانه ها و... استرالیایی دریافت میکنید و یا اصلا کار شما حداکثر تا 3 ماه طول میکشد، شما ویزای 400 را می بایستی اخذ نمایید. در واقع ویزای 400 استرالیا، ویزای کاری موقتی است که حداکثر تا 3ماه اعتبار دارد.

 

نکته مهم:

ویزای 400 فقط  در طول دوره‌ اقامتی که  صادر شده اعتبار خواهد داشت و از تاریخ اولین ورود مهاجر به استرالیا در نظر گرفته خواهد شد.

ویزای 476 استرالیا چیست؟

ویزای 476 استرالیا به فارغ‌التحصیلان رشته‌ های مهندسی از مؤسسات عالی و دانشگاه های مورد تأیید استرالیا اجازه می‌دهد حداکثر تا ۱۸ ماه در این کشور در زمینه‌ی تخصصی رشته خود کار کنند. با اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا که نوعی ویزای کاری موقت به حساب می آید هر زمانی که امتیازهای لازم برای اقامت دائم استرالیا را به‌دست‌ آورده شود، می‌توان برای اقامت دائم اقدام نمود. دقت کنید که شغل مدنظر شما می بایستی با رشته تحصیلیتان در یک زمینه باشند( شغل غیر مرتبط با رشته تحصیلی  نباشد)

ویزای 482 استرالیا چیست؟

ویزای 482 که  همان ویزای TSS می باشد، امکان استفاده از نیروهای متخصص غیر استرالیایی را با کم ترین حقوق به مدیران و کارفرمایان میدهد ; البته این فقط در زمانی امکان پذیر میباشد که نیروی متخصص داخلی( استرالیایی) مناسب پیدا نشود. ویزای 482 در واقع کم بود نیروهای متخصص و ماهر را با کم ترین هزینه برای کارفرما رفع میکند.فقط این نوع ویزای کاری موقت که می تواند 2 تا 4 ساله باشد فقط در صورتی امکان پذیر است که نیروی مورد نیاز در کشور استرالیا کم یاب و نادر باشد.

 

ویزای 485 استرالیا چیست؟

ویزای 485 استرالیا برای افرادی است که اخیرا از مؤسسات آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا اجازه می‌دهد بعد از اتمام دوره‌ تحصیلی، به‌ طور موقت در استرالیا درس بخوانید،کارکنید و در واقع زندگی کنید. دانشجویان فقط یک بار اجازه‌ی استفاده از ویزای ۴۸۵ را به‌عنوان درخواست‌کننده‌ی اصلی دارند.

ویزاهای کاری اقامت دائم در استرالیا

 1. ویزای 186 استرالیا(با اسپانسرینگ کارفرما)

 2. ویزای 187 استرالیا (با اسپانسرینگ ایالات  کم جمعیت)

 3. ویزای 190 استرالیا (با اسپانسرینگ ایالات کم جمعیت)

 4. ویزای 489  استرالیا  (با اسپانسرینگ ایالات کم جمعیت)

ویزای 186 استرالیا چیست؟

این نوع ویرای کاری با سه نوع مختلف امکان پذیر می باشد.مانند: ورود مستقیم، توافق با کارفرما، تبدیل ویزای موقت به داعم. این نوع ویزا کاری بسیار متداول است بین افراد متخصصی که میخواهند به شکل داعم با شرکت های استرالیایی کار کنند.

ویزای 187 استرالیا چیست؟

این نوع ویرای کاری مثل ویزای 186، با سه نوع مختلف امکان پذیر می باشد.مانند: ورود مستقیم، توافق با کارفرما، تبدیل ویزای موقت به داعم.این نوع ویزا فقط در مناطق کم جمعیت استرالیا داده میشود و ممکن است که گرفتن آن کمی دشوار باشد.

ویزای 190 استرالیا چیست؟

این نوع ویزای کاری داعم، توسط مسعولین ایالات کشور استرالیا داده میشود که فرد متخصص بتواند به راحتی در استرالیا کار کند. این نوع ویزا فقط به افرادی که دارای مهارت های خاص و حرفه ای داشته باشند داده میشود.

ویزای 489 استرالیا چیست؟

این نوع ویزا یک جورایی موقت است یعنی که فرد مهاجر 4 سال امکان زندگی و کار در استرالیا را دارد و پس از آن می تواند اقدام به اخذ ویزا از طریق  یکی از انواع مهاجرتی داعم در این کشور بماند. این کلاس ویزا معمولا برای متخصصینی که امتیاز های مورد نیاز را نتوانسته اند اخذ کنند داده میشود تا بتوانند به استرالیا مهاجرت کنند.

 

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا
کشور استرالیا با موقعیت جغرافیایی استراتژیک، روابط دوستانه با سایر کشورها و رشد اقتصادی یک کشور عالی جهت سرمایه گذاری با ریسک پایین می باشد. استرالیا در 27 سال گذشته،قطب رشد اقتصادی دنیا و آرام ترین کشور دنیا بوده که  از مهم‌ترین عوامل جذابیت سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار می‌روند. 
کاملا منطقی است که سرمایه گذاران کشوری را جهت سرمایه گذاری انتخاب میکنند که دارای اقتصادی پویا و مناسب داشته باشد که استرالیا واقعا گزینه ای عالی برای سرمایه گذاری است.

مسئولین استرالیا در راستای رشد هر چه بیشتر این کشور، برای مهاجرانی که قصد سرمایه‌گذاری در استرالیا را دارند تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته است؛ به طوریکه ویزای سرمایه‌گذاری به بهترین و سریع‌‌ترین روش برای اخذ اقامت استرالیا تبدیل شده است.

 

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا:

 • ویزای 188 استرالیا (اقامت ۴ ساله)
 • ویزای 132 استرالیا (اقامت داعم سرمایه گذاری استرالیا)
 • ویزای  888  استرالیا برای اقامت دائم
 • ویزای 132 استرالیا برای اقامت دائم

ویزای 188 استرالیا چیست؟

ویزای کارآفرینی که یکی از زیرگروه‌های ویزای ۱۸۸ استرالیا است، بهترین روش  سرمایه گذاری در این کشور محسوب می‌شود. از مهم‌ترین شرایط اخذ این ویزا، سرمایه‌گذاری حداقل ۲۰۰ هزار دلار در استرالیا است. البته سن، اثبات کارفرمایی شما در کشور مبدا، میزان دارایی‌ و گردش مالی نیز برای اخذ این ویزا بسیار اهمیت دارند.ولی در مجموع این نوع ویزای سرمایه گذاری برای سروتمندانی که قصد سرمایه گذاری را دارند بسیار مناسب است.

با داشتن ویزای کارآفرینی 188 می‌توان وارد کشور استرالیا شد و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرد و زمان ورود به خاک استرالیا،اگر شرایط لازم برای اخذ ویزای ۸۸۸ را بدست آورده شود، به راحتی بعد از ۴ سال میتوان آن را به اقامت دائم تبدیل کرد.

ویزای 132 استرالیا چیست؟

همان ویزای 188 است فقط به صورت مستقیم اقامت دائم می توان گرفت. البته میزان سرمایه‌گذاری برای اخذ این ویزا 1.5 میلیون دلار استرالیا است که رقم بسیار بالایی می باشد و فقط افراد خاص می توانند این نوع ویزا را درخواست نمایند.

 

ویزای 888 استرالیا چیست؟

كلاس ویزای 888 كه جدیدترین نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا محسوب می شود،جهت ویزای اقامت دائم استرالیا می باشد. این ویزا برای مهاجرانی است که دارای اقامت موقت استرالیا  بوده و قصد دارند کسب وکارشان را در استرالیا ادامه داده. با داشتن این نوع  ویزا، می توان ویزای 888 خود را  به ویزای دائم تبدیل کرد.

 

ویزای 132 استرالیا چیست؟

این نوع ویزا مخصوص کارفرمایان و مدیران شرکت‌های بزرگ و همچنین مهاجرانی که توانایی سرمایه‌گذاری رقم بالا را دارند می باشد. مهاجرانی که این نوع ویزا را می خواهند اخذ کنند باید متعهد شوند که بعد از دریافت ویزا و ورود به کشوراسترالیا 1.5 میلیون دلار استرالیا در این کشور سرمایه گذاری کنند.

مهاجرانی که دارای ویزا 132 می باشند، قبل از ورود به خاک استرالیا می توانند اقامت داعم برای خود وخانواده خود دریافت کنند و از مزایا و امتیازهای آن برخوردار شوند( برای مثال: خدمات پزشکی و امکان تحصیل رایگان فرزندان)

 

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا یازدهمین کشور در صنعت گردشگری جهان محسوب می‌شود و این جذابیت این کشور و امکانات عالی رفاهی برای گردشگران را نمایش میدهد. البته اخذ ویزای توریستی استرالیا به افرادی که قصد گشت‌ و گذار و تفریح در این کشور را دارند محدود نمی‌شود؛ دیدار اقوام و دوستان یا شرکت در رویدادها، سمینارها و... را نیز از دیگرمزایای اخذ این نوع ویزا می باشد.

 

ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا در رتبه‌ بندی محبوب ترین کشورها برای دانش‌آموزان و دانشجویان سومین گزینه است و از میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۵ دانشگاه متعلق به کشور استرالیا است. این کشور با بیش از ۲۲ هزار رشته و ۱۱۰۰ موسسه آموزشی معتبر سومین مقصد جذاب برای تحصیل در سراسر جهان محسوب می‌شود. علاوه بر این موارد، کیفیت بالای زندگی، فرهنگ مهاجرپذیری، فرصت‌‌های شغلی مناسب و سطح رفاه، استرالیا رابه بهترین انتخاب شما برای ادامه تحصیل تبدیل می‌کند.

دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی از طریق این ویزا اقدام کنند. دولت استرالیا برای دانش‌اموزان زیر ۱۸ سال تدابیری در نظر گرفته است که بتوانند قیم خود راهمراه خود وارد خاک این کشور کنند. در لینک زیر می‌توانید با شرایط اخذ این ویزا برای مقاطع تحصیلی مختلف آشنا شوید.


ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا
اگر نامزد یا همسر شما شهروند یا دارای اقامت دائم استرالیاست می‌توانید از طریق این ویزا در کنار شریک زندگی خود در استرالیا اقامت کنید.

انواع ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا عبارتند از:

ویزای ۳۰۰ استرالیا برای اقامت موقت نامزد
ویزای ۸۲۰ و ۳۰۹ استرالیا برای اقامت موقت همسر
ویزای ۸۰۱ و ۱۰۰ استرالیا برای اقامت دائم همسر
هر دو نوع ویزای ازدواج و نامزدی در مرحله اول، به صورت اقامت موقت صادر می‌شوند و در صورت تایید دولت استرالیا،  قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارند. ویزای موقت ازدواج ۲ سال و ویزای نامزدی ۹ ماه اعتبار دارد. یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ این ویزا، حمایت مالی متقاضی از طرف اسپانسر است. شریک شما در استرالیا باید در تمام مدت زمان ویزای موقت نیازهای اولیه‌ی زندگی شما را تامین کند.

در لینک می‌توانید با شرایط اخذ این ویزاها بیشتر آشنا شوید.

 

 

ویزای فرزند استرالیا
اگر والدین،‌ پرخوانده یا مادرخوانده شما اقامت دائم استرالیا را دارند، شما می‌توانید از طریق ویزای فرزند وارد خاک استرالیا شوید و در این کشور اقامت کنید. انواع ویزای فرزند عبارتند از:

ویزای ۱۰۱ استرالیا برای فرزندان بیولوژیکی
ویزای ۱۰۲ استرالیا برای فرزندخوانده‌ها
ویزای ۱۱۷ استرالیا برای کودک یتیم خویشاوند
ویزای ۴۴۵ استرالیا برای فرزند وابسته
ویزای ۱۱۷ به کودکان یتیم محدود نمی‌شود؛ اگر والدین بیولوژیکی کودک قادر به مراقبت از او نباشند، بستگان نزدیکش در استرالیا می‌توانند برای اقامت استرالیا اسپانسر او شوند.

ویزای ۴۴۵ برای فرزندانی صادر می‌شود که والدین آنها نیز داران اقامت موقت هستند. این ویزا به فرزندان اجازه می‌دهد تا زمانی که نتیجه اقامت دائم والدین‌ آنها مشخص شود، در استرالیا بمانند.

در هر یک از این ویزاها، والدین و فرزند باید شرایط به خصوصی داشته باشند که این جزئیات در لینک زیر به صورت کامل شرح داده شده است.

 


ویزای والدین استرالیا
اگر فرزندان شما شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم این کشور هستند می‌توانند اسپانسر شما شوند تا به استرالیا بروید و در کنارشان زندگی کنید. همچنین اگر کلیه اقوام درجه یک خود و همسرتان در استرالیا هستند، می‌توانید از طریق ویزای آخرین بازمانده اقدام به اخذ اقامت استرالیا کنید.

انواع ویزای والدین عبارتند از:

ویزای ۱۰۳ استرالیا برای اقامت دائم والدین (بدون هزینه)
ویزای ۱۴۳ استرالیا برای اقامت دائم والدین
ویزای ۱۷۳ استرالیا برای اقامت موقت والدین
ویزای ۱۱۵ استرالیا برای آخرین فرد بازمانده
در لینک زیر می‌توانید با دیگر شرایط اخذ این ویزا بیشتر آشنا شوید.

 

اخذ ویزای استرالیا
 

خدمات

مقالات مرتبط