ویزای توریستی استرالیا

خانه مقالات ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا 

کشور استرالیا، که در قاره اقیانوسیه واقع شده، زیباترین و خوش آب و هوا ترین قاره جهان است. اخذ ویزای توریستی استرالیا برای مسافرت به کشوری بزرگ که بیشترین تنوع زیستی و گیاهی، با عجایب طبیعی خارق العاده، بهترین گزینه برای تعطیلات و تفریح است.

استرالیا، بهشت روی زمین، آب و هوای معتدل دارد و هر فصلی که به این کشور سفر کنید جاذبه های خاص خودش را دارد. تورهای استرالیا واقعا جذاب اند و به شدت بیشنهاد می شود اگر وقت ندارید حداقل در تعطیلان عید نوروز به این کشور توریستی سفر داشته باشید.

اخذ ویزای توریستی استرالیا، هیچگونه مصاحبه یا نیاز به مراجعه حضوری شما ندارد. کلیه مراحل اخذ ویزای توریستی، به صورت آنلاین و دیجیتال انجام داده می شوند.

ویزای توریستی معمولا برای دیدار خانواده (همسر،فرزندان، والدین)، اقوام و دوستان گرفته می شود. همچنین برخی از افراد برای شرکت در سمینار، همایش و مراسم های خاص کوتاه( کم تر از 3 ما) مدت ویزای توریستی استرالیا را اخذ میکنند. البته افرادی هم هستند که فقط برای گذراندن وقت و جاذبه های توریستی و طبیعت بکر این کشور، به استرالیا سفر می کنند.

 

10 جاذبه توریستی استرالیا:

 1. خانه اپرای سیدنی
 2. پارک دریایی باران بزرگ
 3. پارک ملی Uluru-Kata Tjuta
 4. پل بندر سیدنی
 5. پارک ملی کوه های آبی
 6. ساحل بوندی
 7. پارک ملی دینتری
 8. جزیره فریزر
 9. پارک ملی کاکادو
 10. جاده اقیانوس بزرگ

 

ویزای توریستی استرالیا به طور کلی، 6 نوع مختلف دارند:

۱- ویزای الکترونیکی سفر زیر گروه ۶۰۱  (Electronic Travel Authority)

این نوع از خدمات آنلاین ویزای توریستی کشور استرالیا است که تنها به شهروندان کشورهای خاص با مبلغ، ۲۰ دلار استرالیا صادر می شوند.

جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا زیرگروه ۶۰۱ یا همان ETA میبایستی که بیرون از کشوراسترالیا درخواست ویزا را ارسال فرماییید. مجوز ETA راحت‌ترین، سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین ویزای توریستی استرالیا است. ولی متاسفانه شامل حال ایرانیان نمی‌شود. یعنی ما ایرانی ها از گرفتن این نوع ویزای گردشگری استرالیا محروم هستیم. ویزای ETA از نوع ویزای مولتی بوده و به شما اجازه اقامت 3 ماهه به شما را میدهد. این ویزا تا یک سال اقامت شما اعتبار دارد ولی هر سری که به این کشور ولرد می شوید، حداکثر 3 ماه اجازه اقامت دارید.

 

۲- ویزای توریستی زیرگروه ۶۵۱  (eVisitor)

نوعی ویزای توریستی استرالیا که زیر گروه ۶۵۱ eVisitor است. همانند مجوز ETA ویزای کوتاه مدت مولتی یکساله حسوب می‌شود. فرد می‌تواند طی ۱۲ ماه، نامحدود بار به کشور استرالیا سفر کند و در هر بار سفر حداکثر تا ۳ ماه اقامت توریستی داشته باشد.

نکته مهم این است که فقط افرادی که دارای 18 سال بوده و پاسپورت کشورهای زیر را دارند می توانند اقدام به اخذ این نوع ویزا داشته باشند(به شکل رایگان).

 

اتریش

بلژیک

بلغارستان

کرواسی

قبرس

چک

دانمارک

استونی

فنلاند

فرانسه

آلمان

یونان

مجارستان

ایسلند

ایرلند

ایتالیا

لتونی

لیختن‌اشتاین

لیتوانی

لوکزامبورگ

مالت

موناکو

هلند

نروژ

لهستان

واتیکان

پرتغال

اسلواکی

سن مارینو

رومانی

اسلوونی

اسپانیا

سوئد

سوئیس

 

سوئد

 

بریتانیا کبیر

 

 

 

 

جهت دریافت ویزای گردشگری استرالیا زیرگروه ۶۵۱ میبایستی که از خارج خاک استرالیا اقدام کنید، در صورت پذیرفته شدن درخواست ویزای شما، برچسبی بر روی پاسپورت چسبانده خواهد شد و سفارت نیز به شکل دیجیتال ویزای شما را به پاسپورت‌تان الحاق میکند.

 

۳- ویزا توریستی زیرگروه ۷۷۱  (Transit visa)

ویزای  ترانزیت نوعی دیگر از ویزای توریستی کشور استرالیا است تنها ۷۲ ساعت اعتبار دارد. این نوع ویزا رایگان است و نیازی به هزینه خاصی ندارید. برای دریافت ویزای ترانزیت باید از خارج  خاک کشور استرالیا اقدام کنید، نه از داخل این کشور. درواقع تمام مراحل اخذ دریافت این ویزای موقت توریستی قبل از مهاجرت شما در کشور خودتان صورت میگیرد.ولی متاسفانه این نوع  ویزای توریستی استرالیا برای مهاجران ایرانی مناسب نیست، چرا که این 72 ساعت خیلی محدود است که بخواهید کاری انجام دهید. همچنین در مسیرهای هوایی پر ترددهم برای شرایط ما نیست که به عنوان کشور واسط از آن استفاده کرد برای مهاجرت به یک کشور سوم. البته در مواردی خاص ،مهاحران ایرانی هم از این نوع ویزا استفاده می کنند.مثلا برای داشتن یک جلسه کاری کوتاه، ملاقات دوستان،همکاران و... .

۴- ویزای توریستی استرالیا زیر گروه ۶۰۰  (Visitor)

این نوع ویزای توریستی استرالیا معمولا به منظور اهداف توریستی و گردشگری، ملاقات کاری و بازدید خانواده در این کشور درخواست اخذ داده می‌شود. بنابر نیازسنجی که سفارت کشور استرالیا از مدت زمان کار شما در این کشور دارد، به شما ویزای 3 تا 12 ماهه صادر می شود.

با دریافت ویزای توریستی زیر گروه ۶۰۰ استرالیا به شما حق کار یا استفاده از خدمات پزشکی و درمانی را نخواهد داد.یعنی شما نمی توانید با هدف های مهاجرتی چون درمان و کار این نوع ویزا را اخذ نمایید. برخلاف دو مورد کار و تحصیل که با این نوع ویزا امکانشان وجود ندارد، این نوع ویزا امکان تحصیل کوتاه مدت  یا شرکت در دوره آموزشی و... را تا حدکثر ۳ ماه خواهید داشت. براساس نیاز فرد مهاجر و تصمیم مسئولان مهاجرتی استرالیا ، این ویزا ممکن است به دو صورت یکبار ورود و یا مولتی (چندبار ورود) صادر شود.

برای اخذ ویزای توریستی زیر گروه ۶۰۰ استرالیا، می بیستی که درخواست این نوع از ویزا از خارج از استرالیا اقدام نمایید. هزینه اخذ ویزا ۱۴۰ دلار خواهد بود. ولی اگر از داخل خاک کشور استرالیا برای اخذ این ویزا اقدام نمایید میبایستی که مبلغ ۳۵۵ دلار استرالیا هزینه کنید.

زمان مورد نیاز برای انجام مراحل اداری صدور این نوع ویزای استرالیا حدودا بین 3 هفته الی یک ماه می باشد.

 

انواع ویزا توریستی زیر شاخه 600 کشور استرالیا

ویزای توریستی Visitor استرالیا خود دارای دارای دو زیر شاخه می باشد:

 

۴-۱ویزای توریستی از نوع  Sponsored family stream

این نوع ویزای استرالیا معمولا  توسط یکی از افراد خانواده که در کشور استرالیا اقامت دارد صورت میگیرد. و در واقع با ارسال دعوت نامه به فرد مهاجر امکان پذیر می باشد.

اعتبار ویزای توریستی فامیلی استرالیا ۱۲ ماه می باشد. و هزینه اخذ این نوع ویزا  ۱۴۰ دلار می باشد. مدت زمان رسیدگی به درخواست‌ ویزای توریستی استرالیا از نوع فامیل، معمولا بین 1 تا 2 ماه زمان می برد.

 

نکته مهم:

فرد دعوت‌ کننده میبایستی که تازمانی که شما در استرالیا اقامت دارید،مبلغی را تحت عنوان security bond  در اختیار مسئولین استرالیا قرار دهد که این مبلغ یک جور ضمانت برای حضور شما در خاک استرالیا به شمار میرود.

 

۴-۲- ویزا توریستی استرالیا  Business visitor stream

ویزای توریستی کسب و کاری، کوتاه مدت بوده و حداکثر تا ۳ ماه اعتبار دارد، این نوع ویزای گردشگری استرالیا، حق کار، تجارت و ارائه خدمات را در کشور استرالیا به مهاجران نمیدهد.بلکه  شرکت در مصاحبه‌ کاری، جلسات و نمایشگاه‌ها را به مهاجرین می دهد.

برای درخواست ویزای توریستیBusiness  استرالیا، درخواست شما باید از خارج از استرالیا انجام شود. هزینه درخواست آنلاین ویزای توریستی بیزینسی استرالیا ، ۱۴۰ دلار باید هزینه کنید. زمان مورد نیاز برای صدور این نوع ویزا هم حدودا 3 هفته الی یک ماه می باشد.

 

۵-  ویزای توریستی کار و تعطیلات استرالیا، زیر گروه ۴۶۲ (Work & Holiday)

این نوع ویزا برای جوانان بین ۱۸ تا ۳۰ سال می باشد. همچنین حق کار و تحصیل و گذراندن تعطیلات حداکثر تا ۱۲ ماه را به مهاجرین جوان این کشور می دهد. لازم به ذکر است که ویزای گردشگری استرالیا زیر گروه ۴۶۲ از نوع مولتی یا همان چندبار ورود می باشد. هزینه این نوع ویزای استرالیا ۴۵۰ دلار استرالیا می باشد.

اخذ ویزای توریستی کار وتعطیلات استرالیا فقط برای شهروندان کشورهای لیست زیر ممکن مباشد:

آرژانتین

اتریش

شیلی

مالزی

پرو

سن مارینو

اندونزی

مجارستان

چین

لهستان

اسلواکی

سنگاپور

اسرائیل

لوکزامبورگ

چک

پرتغال

اسلوونی

اسپانیا

تایلند

ترکیه

اروگوئه

آمریکا

ویتنام

 

 

 

 

۶- ویزا توریستی تعطیلات کاری  استرالیا زیر گروه ۴۱۷ (Working Holiday)

این نوع ویزای استرالیا نیز مخصوص جوانان ۱۸ تا ۳۰ ساله می باشد که تمایل دارند زمان بیشتری برای اقامت در استرالیا داشته باشند.

اخذ ویزای توریستی کار وتعطیلات استرالیا فقط برای شهروندان کشورهای لیست زیر ممکن مباشد:

 

کانادا

بلژیک

قبرس

دانمارک

استونی

فنلاند

فرانسه

آلمان

هنگ کنگ

ایرلند

ایتالیا

ژاپن

کره

مالت

هلند

نروژ

سوئد

تایوان

تمامی کشورهای تحت نظر UK

 

 

نکته:

مسوئین کشور استرالیا برای شهروندان کشورهای کانادا و ایرلند استثنا قائل شده اند و به مهاجران تا سن ۳۵ سال  هم اجازه اخذ ویزای توریستی استرالیا زیر گروه ۴۱۷ را خواهد داد.

 

لیست کشورهایی که کشورهایی نیاز به اخذ ویزای توریستی استرالیا را ندارند

نیوزلند

آمریکا

کانادا

برونئی- دارالسلام

ژاپن

مالزی

سنگاپور

کره جنوبی

 

 

در حال حاضر، مهاجران ایرانی، جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا، از طریق زیر گروه ویزای ۶۰۰، اقدام می کنند. این نوع ویزا به  توریست ها اجازه 3 تا 6 ماه اقامت را در این کشور می دهد. در واقع زیر گروه ویزای ۶۰۰، به صورت الکترونیکی صادر می شود.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا:

 • پرکردن یکی از فرم های درخواست ویزای شماره 1419 یا فرم شماره 1418  و یا فرم شماره 1415 (برای هر نفر به صورت مجزا)
   
 • پاسپورت
 • عکس  3.5* 4.5 (عکس شما می بایستی که با پشت زمینه ی سفید و از شانه به بالا باشد)
 • شناسنامه
 •  کارت ملی
 • پرینت موجودی حساب بانکی
 • گواهی اشتغال به کار یا کارت دانشجویی
 • اگر دعوت نامه دارید، آن را ضمیمه کنید
 • اگر بچه زیر 18 سال دارید و هر دوی والدین همراه او نیستند فرم های 1229 پر شوند همچینی اظهارنامه قانونی که بچه تحت تکلف شماست یا رضایت نامه دارد، باید داشته باشید
 • اگر بچه شما در استرالیا تحت تکلف شخص دیگری است، فرم 1257 لازم است.

 

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

 1. مراجعه به وب‌سایت رسمی استرالیا و ثبت درخواست ویزا
 2. پرداخت هزینه خدمات سفارت
 3. دریافت شماره مرجع
 4. دریافت ویزای توریستی

 

سفارت استرالیا در ایران

 نشانی

تهران، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲

کدپستی:

۱۵۱۳۹۳۴۱۱۳

صندوق پستی

۴۳۳۴-۱۵۸۷۵

شماره تماس:  

۸۸۷۱۴۱۲۱-۰۲۱

روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ ظهر

 

 

نکته مهم:

کلیه مراحل صدور ویزا در سفارت استرالیا به شکل آنلاین و غیرحضوری انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری شما ندارد.

 

عوامل ریجکتی ویزای توریستی استرالیا

رد شدن درخواست ویزای توریستی، به دلایل مختلفی احتمال رخ دادن دارد.  چند دلیل رایج رد شدن درخواست ویزای توریستی استرالیا به شرح زیر است:

 • داشتن سوء پیشینه
 • عدم توانایی پرداخت هزینه های اقامت
 • ارائه اطلاعات غیر واقعی و دروغ به سفارت

 

رد شدن ویزای توریستی استرالیا

در صورتی که درخواست ویزای توریستی استرالیای شما ریجکت بشود، بعد از آن که دلیل رد شدن درخواستتان را رفع کنید، می‌توانید دوباره به سفارت استرالیا درخواست ویزای خود را ارسال کنید.

 

نکته مهم:

تمامی روال اداری درخواست ویزا از سر گرفته می شود و شامل هزینه و پیچیدگی های قبلی خود می باشد.

 

حرف آخر

استرالیا از نظر دادن ویزای توریستی به ایرانیان کمی پیچیدگی های خود را به همراه دارد. همچنین انواع ویزای توریستی که برای ما ایرانیان امکان پذیر است خیلی محدود و کم هستند. متاسفانه نرخ بالای ریجکت شدن درخواست ها را توسطه افراد غیر متخصص نسبت به امور مهاجرتی را شاهد هستیم. بنابراین برای جلو گیری از رد شدن و دوباره هزینه کردن و از دست دادن کلی زمان، بهتر است با تیم مهاجرتی کندوتراول مشاوره تلفنی داشته باشید. نگران نباشید، مشاوران ما به شکل رایگان شما را پشت تلفن راهنمایی کامل می کنند.

جواد فراهانی
آخرین بروزرسانی : 27 اسفند 1397 ساعت 00:00