ویزای تحصیلی نیوزلند

خانه مقالات ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند

درواقع کشور نیوزلند  یا همان زلاندنو کشوری نزدیک استرالیا است که از طریق دریا با آن ارتباط دارد.این کشور دارای دانشگاه های با کیفیت و مناسبی جهت آموزش و تحصیلات عالیه دانشجویان دارد.دانشگاه‌های باکیفیت و معروف نیوزلند عبارتند از:

 • دانشگاه اوکلند(بر اساس آخرین رده‌بندی علمی دانشگاه‌های معتبر دنیا، در رتبه  جهانی ۶۴ قرار دارد)
 • دانشگاه اتاگو
 • دانشگاه کانتربوری
 • دانشگاه ویکتوریا

 

کدام دانشگاه نیوزلند بهتر است؟

بنابر رشته تحصیلی و گرایشی که دارید می توانید دانشگاه های مختلف را تحت نظر بگیرید برای اپلای کردن و ادامه تحصیل در نیوزلند.

یکی از مهم ترین پارامترهای برای انتخاب دانشگاه، رنک بین المللی آن دانشگاه است که براساس تعداد مقالات، ارجاع به آن مقالات، پروژه های انجامی، سطح دوره های آموزشی و پارامتر های استاندارد دیگری که وجود دارند این رتبه دهی صورت میگیرد.

شرایط دانشگاه که آیا با مشخصات و مدارکی که دارید می توانید اپلای کنید، مهم ترین فاکتور در انتخاب دانشگاه می باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

برای تحصیل در نیوزلند به مدت زمان اقامت بیش از ۳ ماه، نیازمند ویزای تحصیلی نیوزلند هستید. ویزای تحصیلی به شما اجازه می دهد تا در نیوزلند تحصیل کنید، اما مدت زمان این ویزا نیز محدود می باشد که حداکثر تا 5 سال می باشد.

 

شرایط مورد نیاز برای ویزای تحصیلی نیوزلند

براساس قوانین نیوزلند که در این فایل PDF قابل دانلود ذکر شده است، موارد زیر برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز می باشد:

 • نام ارائه دهنده خدمات آموزشی که با آن ثبت نام کرده اید
 • نام دوره ای که شما قصد ادامه تحصیل در آن را دارید
 • هزینه های تحصیل و اگر شما آنها را پرداخت کرده اید
 • طول دوره و هر برنامه تحصیلی که دارید
 • محل جایی که در نیوزیلند اقامت خواهید داشت
 • مقدار پولی که دارید و منبع این بودجه
 • شما ملزم به داشتن  1000 دلار در هر ماه هستید.( در صورتی که محل زندگیتان تهیه شده باشد و نیاز  به پرداخت هزینه اقامت نباشید، 400 دلار کافی می باشد.)
 • نام و مشخصات تماس هر فردی که در نیوزلند با او خواهید ماند.
 • یک بلیط بازگشت برای بازگشت در سه ماه پس از ورود به نیوزیلند.

 

مدارک مورد نیاز برای اخد ویزای تحصیلی نیوزلند

اولین شرط لازم گرفتن نامه ی قبولی از دانشگاه نیوزلند است. پس از آن اقدام به دانلود فرم مدارک و پر کردن آنها برای دریافت ویزای تحصیلی کنید. (فرم را از وبسایت نیوزلند یا  همچنین می توانید از سفارتخانه بگیرید.حتما اطلاعات وارد شده صحت داشته باشند، کامل و بی نقص باشند. به هیچ وجه اطلاعات ناقص، دروغین ندهید و یا اگر سند و مدرکی جهت ارائه و اثبات مدرک خود ندارید ذکر نکنید). مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی:

 1. پاسپورت (حداقل سه ماه اعتبار)
 2. فرم تکمیل شده برای اخذ ویزای تحصیلی
 3. رسید پرداخت هزینه ی ۱۵۶ دلار قبل از مصاحبه
 4. از یک نهاد در نیوزلند ( موسسات و یا دانشگاه ها) نامه ی اخذ نمایید.
 5. از دانشگاه مورد نظر نامه ی قبولی جهت تحصیل دریافت کنید.
 6. گواهی سلامت
 7. ۲ قطعه عکس پرسونلی( به ابعاد عکس پاسپورت)
 8. آخرین مدرک تحصیلی خود ( دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس)
 9. مدرک زبان(ایلس یا تافل با نمره مورد نیاز)
 10. نداشتن سو پیشینه یا سوابق کیفری
 11. مقالات یا پروژه های  پژوهشی (در صورتی که برای مقطع فوق لیسانس یا دکترا تقاضای ویزای تحصیل می کنید)

 

نکته مهم:

تمامی مدارک اسکن شده و در قالب فایل فشرده باشند.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی و ارشد نیوزلند

کشور نیوزلند در سطح جهان به کیفیت آموزش بالا مطابق با استانداردهای بین المللی معروف است. لازم به ذکر است که مدت زمان دوره ی کارشناسی در این کشور بین 3 تا 4 سال است  که دانشگاه های نیوزلند بیش از 117 رشته در مقطع کارشناسی دارد. این 117 رشته در حوزه های مختلفی نظیر علوم تجربی، انسانی، تجارت، مهندسی، ریاضیات و انفورماتیک، ارائه می شود. درست است که این امکانات برای تحصیل در دوره های ارشد و کارشناسی فراهم آمده ولی باید گفت که کشور نیوزلند سعی در جمع آوری دانشجویان با سطح بالاتر علمی می باشد.

تحصیل دکترا در نیوزلند

کشور نیوزیلند در زمینه تحقیقات و پژوهش عالی عمل کرده است. هزینه های تحصیل را تا حدامکان پایین و فعالیت های فوق برنامه را برای دانشجویان دکترا فراهم آورده است. تمام هشت دانشگاه کشور نیوزلند در رتبه های عالی جهانی قرار دارند و این به این معنا است که شما در یک دانشگاه بین المللی و با سطح بالا، قادر به تحصیل در مقطع دکترا هستید.

فرصت های پژوهشی منحصر به فرد، از اصول زیست شناسی تا علوم انسان شناسی که در دانشگاه های نیوزلند وجود دارد، در جاهای دیگر ممکن است موجود نباشد.

مکان هایی برای دانشجویان پیشگام علم به نام های پارک های علمی، مراکز مالی و مراکز مهندسی وجود دارد که بسیار به تحصیلات شما کمک می کنند.

تحصیل در مقطع دکتری رایگان می باشد ولی خوب به شرط آن که پژوهشگر این دوره قادر به اخذ پذیرش فاند دکترا از دانشگاه های نیوزلند بشود.

 

نکته مهم برای دانشجویان دکتری:

برای این که شانس پذیرش خود را سوخت ندهید و بتوانید به راحتی از دانشگاه های عالی این کشور پذیرش بگیرید لطفا از متخصصین کندو تراول کمک بگیرید تا این فرصت عالی تحصیلی را از دست ندهید.

 

هزینه ویزای تحصیلی نیوزلند

هزینه ی ویزای تحصیل متناسب با ملیت دانشجو است. نیوزلند سیستم خاص خود را برای تعیین هزینه ی ویزا دارد که شامل سه مورد است:

 1. دانشجویان نیوزلندی که در دانشگاه کشور خود تحصیل می کنند(ملی)
 2. شهروندی که اهل ملل اقیانوسیه است(همسایه ای)
 3. شهروندان دیگر کشورها(بین المللی)

 

جدول هزینه های تحصیل در نیوزلند

نوع ویزای دانشجو:

 1. نسخه ی چاپ شده: برای مورد اول ۲۶۰ دلار، برای مورد دوم ۲۰۵ دلار، برای مورد سوم ۲۸۰ دلار میشود.
 2. آنلاین: برای مورد اول ۲۳۳ دلار، برای مورد دوم ۱۷۸ دلار، برای مورد سوم ۲۵۳ دلار میشود.
 3. ویزا از طریق شخصی که فرصت تحصیلی را برای شما فراهم کرده است: برای مورد اول ۱۰۰ دلار، برای مورد دوم و سوم مبلغی تعیین نشده است.

x

ملی

همسایه ای

بین المللی

نسخه ی چاپ شده

260

205

280

آنلاین

233

178

253

ویزا از طریق شخصی که فرصت تحصیلی را برای شما فراهم کرده است

100

-

-

 

 

شهریه های دانشگاه های نیوزلند

هزینه های مربوط به انشکده های هنر یا علوم اجتماعی حدودا 20 هزار دلار در سال است.

دوره های علوم و مهندسی 25000 دلار  در سال میتواند باشد.

دندانپزشکی و دارو سازان 75000 دلار در سال.

 

نکته:

همانطور که توضیح داده شد تحصیل در مقطع دکتری رایگان بوده و از حمایت دولت نیز بهره مند می شوید.

 

کار هنگام تحصیل در نیوزلند

گرفتن شغل نیمه وقت در هنگام تحصیل می تواند به شما کمک کند هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید، با افراد جدید آشنا شوید و کار در نیوزیلند را یاد بگیرید.همچنین یک راه عالی برای تمرین انگلیسی شما است.

 

قوانین و شرایط کار هنگام تحصیل

ویزای دانشجویی نیوزیلند معمولا دانشجویان تمام وقت را قادر می سازد تا در طول سال تحصیلی تا 20 ساعت در هفته و در طول تابستان بیش از 40 ساعت در هفته کار کنند. این در مورد هر دو دانش آموزان و دانشجویان کارشناسی است. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در تمام طول سال 40 ساعت در هفته کار کنند.

 

درامد کار در نیوزلند هنگام تحصیل

شما حداقل حداقل دستمزد 16.50 دلار در ساعت را خواهید داشت، هرچند ممکن است بیشتر از این درآمد کسب کنید. شما همچنین برای تعطیلات سالیانه و عمومی و برای تعطیلات تایم استراحت خواهید داشت.

رقم حداقل 16.50 در ساعت، درامد شما را با 20 ساعت کار کردن به 330 دلار در هفته می رساند که به هرحال کمک مالی خوبی می تواند برای شما باشد.

 

چگونه کار نیمه وقت پیدا کنم؟

چهار روش مختلف برای پیدا کردن شغل پاره وقت در کنار تحصیلتان در نیوزلند وجود دارد:

 

1- مسئولین دانشگاه

ارائه دهنده آموزش شما ممکن است بتواند به شما در پیدا کردن کار کمک کند - صحبت با خدمات پشتیبانی دانشجویی دانشگاه شما ممکن است بتواند در پیدا کردن کار هنگام تحصیل کمکتان کند.

2- سامانه شغل یابی دانشجویان

همچنین می توانید از طریق جستجوی شغلی دانشجویی، یک سازمان ملی که کمک می کند تا دانش آموزان و دانشجویان کار نیمه وقت در سراسر نیوزیلند را پیدا کنید، کار کنید.

 

3- سایر سایت های کاریابی

بسیاری از مشاغل نیمه وقت نیز در وبسایت های دیگر وجود دارند که اهمیت لینکداین، این دید و... را در کاریابی نمی توان نادیده گرفت.

 

4- تیم تخصصی کاریابی کندوتراول

کندوتراول با بسیاری از سازمان ها، شرکت ها و موسسات نیوزلند در ارتباط است و دارای تخصص بالای در کاریابی های بین المللی دارد و یکی از امن ترین روش های کاریابی می تواند باشد.

 

چه شغل های پاره وقتی می توانم بگیرم؟

به دانشجویان بین المللی انواع مشاغل نیمه وقت از پرستاری کودک تا کار در کتابخانه توسط دانشگاه خود داده می شود. مشاغلی که احتمالا در کاریابی های  دیگر بیشتر پیدا می کنید عبارتند از:

 

 • دستیار خرده فروش
 • کارگر فصلی
 • دستیار سوپرمارکت
 •  پیشخدمت
 •  شستن ظروف
 • آماده سازی مواد غذایی ساده
 •  و...

که اصلا شغل های مناسب برای افرادی تحصیل کرده و متخصص مثل شما نیست و پیشنهاد می شود روی کاریابی کندو برای پیدا کردن شغل های مناسب تر و با حقوق های بالاتر حساب کنید.

 

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی نیوزلند

برای تحصیل ابتدا باید رشته ی تحصیلی خود را جستوجو کنید تا دانشگاه هایی که این رشته را دارند مشخص شوند. سپس دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده و در امتحان های ورودی شرکت کنید. پس از اخذ نمره قبولی و دریافت نامه پذیرش از دانشگاه نیوزلند مبنی بر اینکه شما میتوانید در دانشگاه این کشور تحصیل کنید باید مدارک لازم تهیه نموده و به سفارت نیوزلند تحویل دهید.

مسئولین سفارت کشور نیوزلند پس از بررسی مدارک شما و مصاحبه ی حضوری، ویزای تحصیلیتان را صادر میکنند و یا درخواست ویزای شما را ریجکت(رد) میکنند. در صورتی درخواست شما ریجکت میشود که اطلاعات غلط و ناقص داده باشید یا مدارک ارائه شده با اطلاعات وارد شده مغایرت داشته باشد.

 

مهمترین عوامل ریجکت شدن ویزای تحصیلی در نیوزلند

 • نداشتن مدرک معتبر زبان
 • داشتن بیماری واگیر و نداشتن گواهی سلامت
 • دروغ گفتن و ندادن اطلاعات دقیق یا مدارک جعلی
 • داشتن سوابق کیفری یا عضو بودن در گروه های تروریستی یا فراری بودن از کشوری
 • نداشتن پول کافی جهت تامین هزینه های زندگی در نیوزلند در مدت زمان اقامت
 • نداشتن هدفی خاص برای آمدن به کشور نیوزلند و نداشتن دلایل منطقی برای تحصیل و یا مهاجرت به این کشور
 • نداشتن دعوت نامه  از دانشگاه نیوزلند مبنی بر اینکه شما صلاحیت تحصیل در این دانشگاه را دارید.(دانشگاه پس از پذیرش حتما باید به شما نامه پذیرش بدهد)

 

مدت زمان جواب ویزای تحصیلی نیوزلند

روند بررسی پرونده  مهاجرتی شما توسط سفارت نیوزلند معمولا چندمدتی طول میکشد ولی مدت زمان لازم برای بررسی اسناد و مدارک و صدور ویزای تحصیلی با توجه به ملیت  شخص متفاوت است. برای شهروند هر کشور، زمان متفاوتی طول می کشد. بطور کلی صدور ویزای تحصیلی نیوزلند حدود ۲۵ روز ممکن است طول بکشد. در واقع، معمولا  25 روز برای صدور ویزا بصورت چاپی و ۲۰ روز بصورت آنلاین است.

امیدوارم که به جواب سوالات مهاجرتی خود در خصوص ویزای تحصیلی نیوزلند رسیده باشید. در ادامه مشخصات سفارت این کشور در تهران را خواهیم داشت:

سفارت نیوزیلند در تهران

 

آدرس سفارت نیوزلند:

تهران، خیابان اقدسیه، خیابان موحدی دانش ، خیابان گلستان شمالی ، کوچه سوسن، کوچه پارک دوم،  پلاک 1

تلفن:

021-26122175    فکس021-2612197

ساعت کار سفارت نیوزیلند:

یکشنبه تا پنجشنبه:  10:00 صبح تا 12:30 بعداز ظهر

روزهای تعطیل: جمعه و شنبه

 

حرف آخر

کشور نیوزلند که بسیار پیشرفته و مدرن است و دارای دانشگاه های تاپ دنیا می باشد از سراسر دنیا دانشجو میپذیرد که دانشجویان دکترا می توانند به شکل رایگان تحصیل کنند.همچنین در کنار تحصیل در نیوزلند می توانند حداقل 40 ساعت در هفته کار کنند و از مزایای پژوهشی این کشور استفاده ببرند.

فراموش نشود:

 درست است که تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند با ویزای تحصیلی این کشور به شکل رایگان است ولی خوب گرفتن پذیرش از دانشگاه نیز خود بسیار کار ریسکی و سختی است که بهتر است توسط وکلا و متخصصین مهاجرتی صورت بگیرد تا شانستان سوخت نشود.

همچنین برای پیدا کردن شغل درخور شما با حقوق و مناسب می توانید بر روی تخصص تیم کاریابی کندوتراول حساب باز کنید تا نیازمند به شستن ظروف نشوید.

 

 

جواد فراهانی
آخرین بروزرسانی : 23 اسفند 1397 ساعت 00:00